216 Cadde ve 30 Cadde Kesişimi Köprülü Kavşağı


Proje Hakkında


      • Projenin Adı : Köprülü Kavşak
      • Projenin Yeri : Gaziantep
      • İşveren : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Proje Tanıtımı

Yapımında 836 adet halat kullanılan köprüde ayrıca, 146 bin metreküp hafriyat yapıldı. 40 metre genişliğinde 3 parçalı, 81 metre açıklığında olan tüm açıklık boyunca tek çekimde gerilerek yapılan köprünün üzerinde hem hafif raylı sistem hem de karayolu geçişi mümkün.

Yapım işinde diğer köprülerden farklı olarak art germe (yaylı halat sistemi) halatları kullanıldı. Karataş Köprülü Kavşak çalışmasında 2 bin 800 ton demir kullanıldı. 15 bin 250 metre küp beton kullanılan kavşağa 10 bin metre de kazık imalatı yapıldı.

Kavşakta, altyapı anlamında 580 metre içme suyu, bin 50 metre yağmur suyu ve kanal deplase edilerek altyapı imalatları da tamamlandı.

216 Cadde ve 30 Cadde Kesişimi Köprülü Kavşağı - TÜRKİYE'NİN. Yolunu Belirliyoruz. GÜVEN. İnşa Ediyoruz. ERGÜNLER. Hayata Enerji Veriyoruz. İşinizi Büyütmenin En Hızlı Yolu ''Ergünler Yol Yapı''. Alt Yapı.
ERGÜNLER, üstlendiği projelerde; mühendislik, inşaat ve devreye alma aktivitelerini, kendi bünyesindeki kaynakları kullanarak gerçekleştirmiştir. Üstlendiği bu projelerde, kalite, iş güvenliği ve iş programı önceliklerini göz ardı etmeden var gücüyle çalışmıştır.
216 Cadde ve 30 Cadde Kesişimi Köprülü Kavşağı, ergünler,yol yapı,inşaat,alt yapı,Yol inşaatları,Köprü,Hidroelektrik,rüzgar enerji,santralleri,kentsel gelişim projeleri,hes,res,ges,asfalt,viyadük,yüksek hızlı tren,kentsel dönüşüm